czwartek, 26 lutego 2015

Kolejne spotkanie z Walentynką


Witam!

Dzisiaj przedstawiam prace. które powstały w trakcie z kolejnego spotkania w koleżeńskim gronie, z kolekcją papierów WALENTYNKA w roli głównej.

Na pierwszy ogień idzie moja kartka: zestawiłam kolory kontrastowo i dobrałam grafikę oraz kwiaty pasujące kolorystycznie do papierów i stwierdzam, że udało mi się to całkiem dobrze skomponować i zagospodarować przestrzeń na kartce. Stało się tak dlatego, że moim zdaniem kolekcja składająca się z papierów dwustronnych o zintegrowanej kolorystyce i ciekawym wzornictwie daje wiele możliwości. Możecie się o tym przekonać podziwiając prace moich koleżanek. Każda z tych prac jest w innym stylu, co potwierdza fakt, że kolekcja jest uniwersalna.
Łosoś i oberżyna - te kolorki najbardziej mnie kręcą! Takiej palety barw nie znajdziecie  u innych producentów!
Jestem zauroczona również wzorami na tych arkuszach: delikatne damaski nadają papierom wyjątkowej elegancji. 


Do wykonania kartki użyłam:Po spotkaniu -  już w domu - powstała także tuba:W trakcie spotkania powstało jeszcze kilka ciekawych prac.

Autorką pierwszej z nich jest  Magda - Mrude z Między Słowami
Magda użyła arkusza nr 4  - w kolorze jasnołososiowym, najbardziej pastelowego z całej kolekcji. Obie strony arkusza zostały wykorzystane do wykonania tej kartki. Kartka została ozdobiona gesso za pomocą maski. Dobrym pomysłem było również utworzenie okrągłego okienka podklejonego ozdobnym ażurem, przez co kartka stała się bardziej przestrzenna.
Kolejne dwie są autorstwa Małgosi Sagan

Kartki Małgosi zdobione "na bogato" w klimacie vintage. Użyte zostały : mikrokulki, tusze, gesso.Małgosia zrobiła również uroczą budkę z ptaszkiem:Pudełko wykonane przez Kasię z Cudaczkowego Kącika.

Kasia postawiła na prostotę i wykonała eleganckie pudełko do kartki, którą zrobiła na poprzednim spotkaniu. 
Arkusze, których Kasia użyła same w sobie są zdobne na tyle, by nie trzeba było używać dodatków. W tym wypadku efekt uzyskany został wyłącznie przy pomocy dziurkaczy.

Niekonwencjonalna, pastelowa kartka wielkanocna. 
Czy czujecie się dostatecznie zainspirowania do tworzenia prac z naszej najnowszej kolekcji?

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej kolekcji? Napiszcie w komentarzach pod postem: do jakiego rodzaju pracy i w jakim stylu najchętniej użylibyście papierów z tej kolekcji?

Dziękuję za uwagę i czekam na Wasze cenne uwagi.

2 komentarze:

  1. Rzeczywiście - papiery Walentynka dają nieograniczone możliwości, jak widać w zaprezentowanych pracach. Pozdrawiam i życzę dalszych tworóczych spotkań oraz pięknych i inspirujących prac.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieję, że następnym razem dołączysz do nas!

    OdpowiedzUsuń