poniedziałek, 30 maja 2016

Zestaw ślubny z modyfikowanymi kwiatami

Witam Was w poniedziałkowe popołudnie. Czy u Was również panuje na zewnątrz takie piekło? Jest niesamowity upał, ale w mojej pracowni nie dokucza on zbyt bardzo. Toteż nowe prace powstają i mają się dobrze.
Na dowód tego dziś przedstawiam Wam zestaw ślubny w postaci kopertówki i torebki na wino. Całość wykonałam z papieru z kolekcji Fiołki.


W zestawie głównym motywem dekoracyjnym są duże papierowe różyczki, które poddałam małej przeróbce. Dla ciekawych, jak uzyskać taki efekt, przygotowałam "ściągawkę":

Tuning sklepowych kwiatków - jak wykonać?

1. Z kwiatków odrywamy trzy dolne warstwy płatków - tylko nimi się zajmiemy, chociaż pozostałe elementy także możemy wykorzystać, np. do wykonania pąków róż. Uwaga! Nie wszystkie kwiaty da się rozdzielić, niektóre mają dość mocno sklejone płatki, te sobie zostawcie do wykorzystania w całości.


2. Oddzielone płatki spryskujemy obficie wodą. Środki płatków barwimy tuszem wodnym na wybrany kolor, ja użyłam jasnej zieleni. Uwaga! Pod wpływem wody klej, którym są połączone warstwy kwiatków, zapewne "puści", ale to tylko ułatwi nam dalszą pracę.


3. Po lekkim podsuszeniu poszczególne warstwy kwiatów modelujemy za pomocą dłutka kulkowego i suszymy nagrzewnicą. Uwaga! Klej może nam utrudniać nieco sprawę, płatki przywierają do dłutka, więc trzeba je formować ostrożnie.


4. Teraz sklejamy poszczególne warstwy, zwracając uwagę na to, aby płatki połączyć naprzemiennie. Przyklejamy również wybrane, wycięte uprzednio, liście (ja użyłam wykrojnika liści ułożonych w formie rozety).


5. Teraz potrzebujemy zamocować w środku pręciki. Aby łatwiej mi to poszło, posłużyłam się szydełkiem o niewielkim rozmiarze.


6. Na końcówki pręcików nakładamy sporą warstwę kleju i zostawiamy do wysuszenia.


7. Gdy klej całkowicie wyschnie, odcinamy końcówki pręcików i mamy kwiatki gotowe do użycia w naszych projektach:


Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz