czwartek, 26 marca 2015

"Róża" w natarciu!

Witam!

Projekty związane ze ślubami, komunią i narodzinami tradycyjnie wykonuje się zazwyczaj z papierów w pastelowej tonacji.  Doskonale do tego nadają się papiery, którymi dysponujemy i  które są dostępne w ciągłej sprzedaży.

Najświeższa kolekcja o nazwie Róża  nadaje się na takie projekty. Dzisiaj wykonałam prostą kartkę z arkusza nr 2 - wąskie deski w kolorze pudrowego różu i druga strona w drobne różyczki i białe damaski. 


Całość w tonacji szaro - beżowo - brudnoróżowej. Świetna kolorystyka na projekty w stylu schabby chic i vintage.

Celowo zrezygnowałam z pierwotnie przygotowanych kwiatków i okrągłej białej serwetki po, to by pokazać wzór papieru. Deski mają około 2,5 cm szerokości i według mnie to jest właściwa szerokość. Zauważcie, że na kwadratowej kartce bardzo ładnie widać ten wzór (spodnia warstwa). Różyczki i damaski są również niewielkich rozmiarów i widać je nawet na elementach o małej powierzchni.


Brzegi papieru są wytuszowane jasnoszarym kolorem, a brzegi ramki ozdobione różowym pearlmakerem.
Całości dopełnia grafika idealnie kolorystycznie zgrana z papierami.Jak widać na zdjęciu  przy zastosowaniu papierów z tej kolekcji nie trzeba wielu ozdobników, by kartka nabrała charakteru.Kolejny projekt to exploding box dla chłopca w pastelach wprawdzie, ale tym razem nietypowo, bo w jasnych fioletach połączonych z bladą miętą.

Do wykonania pudełka użyłam papierów:


Do ozdobienia wycinanek wykorzystałam między innymi pearlmaker w kolorze liliowym

Dziękuję za uwagę i polecam kolekcję SOFT
3 komentarze:

  1. Cudowne prace...taka delikatność:) a jakie to kwiatki ????wykrojnik?Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziekuję za miły komentazr. Wykrojnik Le Crea Multi die flower 002

    OdpowiedzUsuń