piątek, 6 lutego 2015

Fansite stycznia i wyniki wyzwania Dzień Babci i Dziadka

Witam serdecznie :)
Dzisiaj krótko o wynikach Fansite i styczniowego wyzwania.

Zacznę od Fansite
Z 13 osób, które zgłosiły się do zabawy 
wylosowana została:



czyli: 
 która zgłosiła piękną kartkę z wykorzystaniem naszej kolekcji Walentynka


Gratulacje !!!

W wyzwaniu z Dniem Babci i Dziadka niestety nie wszystkie prace spełniły wymogi, czyli użycie naszego papieru, lub tekturek.
Spośród zgłoszonych prac spełniających warunki wyzwania najwięcej punktów nasze DT przyznało Reni za bardzo ciekawą i oryginalną kartkę z użyciem kolekcji Walentynka



Oto banerek dla Ciebie:



a bon na zakupy 30 zł w ręcznym losowaniu wygrywa:


Gratulcje !!!

zwycięzców proszę o kontakt
paperpassion.pl@gmail.com


Jeszcze dzisiaj zaprosimy Was na kolejne wyzwanie,
  prace do Fansite możecie zgłaszać tutaj>>>

pozdrawiam serdecznie
Gosia :)


czwartek, 5 lutego 2015

Kurs na kartkę z ozdobną kratką


Witam!
 
 
Kolejny czwartek moich inspiracji urozmaicę Wam kursem obrazkowym na kartkę z ozdobną kratką, która imituje pergolę lub płotek.

 
 
Zastosowałam ten sposób po raz pierwszy trzy lata temu, w trakcie pracy nad świąteczną kartką. Kartkę z tego okresu możecie obejrzeć na końcu postu.

Do wykonania mojej kartki użyłam papierów z kolekcji WALENTYNKA

 
Zanim zabierzesz się do pracy przeczytaj post do końca, przygotuj sobie potrzebne narzędzia i materiały, puść relaksującą muzyczkę i uzbrój się w cierpliwość.

 
 
Do wykonania kratki potrzebne będą:
 
Linijka z podziałką
Ołówek
tusz
kostki dystansowe
klej Magik
 
Papier  o wymiarach mniejszych niż kwadratowa baza - jak już kilkakrotnie wspominałam we wcześniejszych postach bazę kwadratową ścinamy z każdej strony o 0,5 cm po to, by bogato zdobiona kartka swobodnie zmieściła nam się w kopercie! Powstaje kwadrat o bokach 13 cm x 13 cm - na to naklejamy tło o wymiarach 12,7 cm na 12,7 cm.
Baza pod kratkę będzie miała wymiary 12 cm na 12 cm. Kolor tej bazy musi być kontrastowy w stosunku do naklejonej na nią kratki - najlepiej ciemny.
 
Podsumowując: kolory kolejnych warstw : jasny - ciemny - jasny
 
10 pasków na kratkę o wymiarach : szerokość 1 cm i długość 21 cm
Ozdoby wg własnego widzimisię - czyli jakieś kwiatki, listki, gałązki, sznurek, napis
 
To do brzegu! Zaczynamy od wytuszowania wybranym kolorem krawędzi każdego paska. Ponieważ w moim zamyśle kratka ma imitować drewnianą pergolę - wybieramy papier w kolorze beżowym lub jasno brązowym i tusz o kilka tonów ciemniejszy. Można użyć papieru w "deskowy" wzór, ale przy tych wymiarach i tak tego wzoru za bardzo nie widać.
 

 
Na zdjęciu paski są białe, a tusz różowy - ale to tylko dla przykładu. Po prostu pocięłam kartkę z bloku technicznego i Wam radzę również w ten sposób poćwiczyć.

 
 
Na potuszowanych paskach zaznaczamy odstępy co 3,5 cm. Następnie układamy pionowo pierwszy pasek i przeplatamy naprzemiennie pięcioma paskami poziomo. Pasek pionowy ma znaleźć się na 3,5 cm pasków poziomych. Miejsca łączenia sklejamy kropelką Magika. Jak nam ta konstrukcja zaschnie - czyli po niewielkiej chwili - przeplatamy i kleimy kolejno następne 4 pionowe paski - każdy na kolejnym zaznaczonym miejscu. Utworzy nam się kratka, której okienka będą miały wymiary 2,5 cm x 2,5 cm.


 
Teraz kratkę można ozdobić: dorysować cienkopisem "gwoździe" (można to zrobić pearlmakerem lub nakleić półperełki) na łączeniach lub postemplować kratkę jakimś ciekawym stemplem. Można ją polakierować bezbarwnym lakierem do paznokci lub medium pękającym, przemalować gesso, posypać brokatem, obkleić taśmą washi oraz dla uzyskania efektu vintage - paski można na brzegach postrzępić - i co tam Wam jeszcze przyjdzie ciekawego do głowy!

 
Odwracamy gotową kratkę i podklejamy kostkami dystansowymi - jednak nie całą, a tylko środkowe kwadraciki - jeżeli nie masz pod ręką kostek użyj małych kawałków tektury lub drobnych koralików.
 

 
Mocujemy kratkę na papier bazowy tylko kostkami w ten sposób, by paski biegły ukośnie. Zaginamy paski na brzegach kwadratu i podklejamy od spodu klejem. Powstaje w ten sposób ozdobny panel, który mocujemy na przygotowanej bazie.
 
 
Zbyt długie paski obcinamy i przyklejamy do bazy.
 

Istotne jest, żeby paski na rogach zagiąć tak, by ściśle przylegały do bazy i porządnie podkleić.



 
Brzegi ozdobnego panelu możemy wykończyć metalowymi narożnikami do albumów lub taśmą washi. Może ktoś wymyśli ciekawszy sposób?
 

 


Naklejamy panel na bazę i zdobimy według własnego pomysłu. Kratka jest na tyle ozdobna, że nie ma sensu jej całej zakrywać ozdobami. Można w "okienka" wkleić malutkie kwiatuszki, serduszka, motylki, itp.
 
 
 
Mam nadzieję, że opis i obrazki w dość jasny sposób tłumaczą mechanizm konstrukcji ozdobnego panelu. Zaznaczę, że kratka najlepiej prezentuje się na bazie kwadratowej. Jeżeli chcecie ozdobić w ten sposób DL- kę, to paski muszą mieć długość 30 cm i trzeba będzie pokombinować z  symetrycznym ułożeniem ich na papierze bazowym.
Robiłam również panel okrągły  i owalny. Ładnie wyglądały - pod warunkiem, że paski były cieniutkie.

Jest z tym trochę zabawy, ale przecież na tym rzecz polega, by uczyć się nowych sposobów zdobienia.


 
 
W podobny sposób możecie zrobić sobie "płotek". Dla przykładu moja stara kartka z takim płotkiem.



Dziękuję za uwagę i zachęcam do eksperymentowania z ozdobną kratką.


ROMA
 


środa, 4 lutego 2015

W stylu shabby chic na ślub.

Witajcie Kochani.
 
Uwielbiam papiery PaperPassion , gdyż są szalenie uniwersalne i dają szeroki wachlarz możliwości.
Lubię w nich też to , że są bardzo grube i nadają się na bazy :)
 
Dziś chciałabym Wam pokazać jak fajnie wyglądają przybielone farbami i postarzone.
 



 
Wykorzystałam papiery z kolekcji Summer o raz tekturkę z ptaszkami.
 
Pozdrawiam Yovi
 
 


wtorek, 3 lutego 2015

Kartka urodzinowa

Witam
Dzisiaj inspiruję urodzinowo. 
Delikatna tonacja kolorystyczna 
- w roli głównej Beige Collection 6,
kwiat z kryształem i garść dodatków.
Mam nadzieję, że spodoba się obdarowanemu.



Pozdrawiam

poniedziałek, 2 lutego 2015

Kurs - 3D.

Witam, dzisiaj chciałabym przedstawić Wam szybki kursik na uzyskanie efektu 3D. Dla wielu z Was pewnie nie będzie w nim nic odkrywczego, ale mam nadzieję, że chociaż jednej osobie się przyda ;) Wkrótce inne kursiki. Ostrzegam dużo fotek ;) (robionych niestety nocą więc może być różnie)
A oto zamierzony cel:


W zasadzie kartka jest OK, tylko jest płaska:

 Po "metamorfozie" będzie wyglądać tak:


Rzecz gustu co się komu bardziej podoba ;)
Ale po kolei. Przygotowujemy bazowe materiały na kartkę:

U mnie:
  • baza pod kartkę - ciemno brązowa 10,5-14,8 cm
  • pierwsza warstwa - "popielata" - 10-14,3 cm
  • 2 paski - 4-13,8cm
  • 1 pasek  - 4,5-14,8cm
  • 2 kawałki koronki o dł. 14,8 cm
  • motyl i etykietka z napisem
Pierwszy "efekt 3D" uzyskujemy poprzez poszarpanie brzegów nożyczkami (poza bazą) Nasze papiery są wręcz do tego stworzone ;)

Następnie podklejamy kosteczkami, kostkami 3D - o grubości jaką chcemy uzyskać ( u mnie 3 i 2 mm)

Do głównego paska (w kropki) doklejam koronkę:

Sklejam poszczególne warstwy ze sobą, a w powstałe szczeliny ( po kosteczkach 3D) "upycham"  dodatki - u mnie listki i banerki: koronkowy i "wyrwany" z zeszytu:


Motyl też musi zyskać na "grubości" - wycinam drugiego, modeluję skrzydła i sklejam ze sobą za pomocą kosteczek 1mm:

Jeszcze napis ;) też podklejam na dwóch brzegach kosteczkami o grubości 1mm, tworzę lekki łuk i doklejam do bazy.
A tak już prezentuje się gotowa karteczka:





 W międzyczasie ;) "dopchałam" jeszcze więcej listków ;) Mam nadzieję, że kursik się  Wam przyda, z chęcią zobaczyłabym Wasze "metamorfozy" - linkujcie w komentarzach :) A w Waszych postach podajcie proszę link do tego posta ;)
W pracy "zmiksowałam" 3 kolekcje:
Pozdrawiam, chanya13

niedziela, 1 lutego 2015

Inspiracji z Walentynką w roli głównej ciąg dalszy

 
Mówiłam Wam ostatnio, że mam masę pomysłów 
na tą kolekcję.
Zaczęłam je więc powoli wprowadzać w życie.
 Walentynka to dość delikatne, eleganckie i romantyczne papiery.  Postanowiłam więc użyć ich do ślubnego Exploding Boxu z zupełnie nową zawartością.
Sami zaraz się przekonacie, że ta kolekcja
jest idealna do tego typu okazji.
 


 











Koszyczek z kwiatami, który znajduje się w środku pudełka zaprojektowałam i wykonałam sama, tak jak zresztą większość kwiatuszków w nim zamieszczonych.

Materiały użyte ze sklepu:
 
 Dziękuję za odwiedziny i zapraszam na inspiracje
naszego DT.

Miłego dnia 
MargoLa