Witam!
Pomysł na kartkę "namiotową" nie jest mój - zapożyczyłam go od Imaginaris i minimalnie zmodyfikowałam. Bardzo mi się ten patent spodobał i chętnie się podzielę sposobem na wykonanie tego rodzaju kartki w myśl zasady, że "jak się dzieli, to się mnoży".
Najpierw prezentacja, a w dalszej części postu przedstawię kilka zdjęć obrazujących postęp czynności przy wykonywaniu kartki namiotowej.
Moja dzisiejsza inspiracja z udziałem materiałów dostępnych w naszym sklepie:
Wykorzystałam free digi stempel od ...nie pamiętam czyj - może ktoś rozpozna? Ściągnęłam w zeszłym roku i nie zapisałam autora.
Do wykonania kartki namiotowej potrzebny jest jeden arkusz papieru wizytówkowego formatu A4, który stanowił będzie bazę kartki.
Papiery dekoracyjne oraz dodatki - wg własnego gustu i potrzeby.
Klej Magik lub taśma samoprzylepna dwustronna i kostki dystansowe
Wykrojnik - najprostszy okrągły lub taki, który najbardziej pasuje do Waszego projektu
Poniżej na zdjęciu pokazany jest szablon kartki kwadratowej o wymiarach 12 cm x 12 cm. Taki rozmiar sobie wymyśliłam i okazał się właściwy, a kartka wygląda zgrabnie. Po sklejeniu i udekorowaniu kartka bez problemu mieści się w standardowej kwadratowej kopercie.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić kartkę w innym kształcie.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by zrobić kartkę w innym kształcie.
Jeżeli nie macie w domu papieru wizytówkowego możecie wykorzystać zwykłą bazę kwadratową, której brzegi połączyć można fragmentem drugiej bazy lub kawałkiem innego papieru w stosownym kolorze. W tym przypadku do motywu łączącego doliczamy 1,5 cm dodatkowo na drugą zakładkę.
Istotna uwaga dla początkujących: jeżeli planujesz bogatą dekorację kartki w 3D - ZAWSZE obetnij standardową bazę o
0,5 cm z każdej strony. Jest to istotne ze względu na to, by wielowarstwowa gotowa kartka mieściła się swobodnie w kopercie.
0,5 cm z każdej strony. Jest to istotne ze względu na to, by wielowarstwowa gotowa kartka mieściła się swobodnie w kopercie.
Na zdjęciu pokazane są wymiary kartki i miejsca bigowania. Oczywiście można wymiary dostosować do własnych potrzeb.
Kolejność wykonywania czynności:
1. Wycinamy bazę kartki.
2. Przyklejamy papier scrapowy na stronie zewnętrznej i wewnętrznej kartki.
3. Umieszczamy we właściwym miejscu wykrojnik i wycinamy. Pamiętajmy aby umieścić wykrojnik bliżej górnej krawędzi.
Jeżeli nie posiadamy wykrojnika - rysujemy cyrklem koło i wycinamy nożykiem. Jeżeli nie wyjdzie nam to równo, możemy brzegi udekorować brokatem lub mikrokulkami na kleju Magik .
Jeżeli nie posiadamy wykrojnika - rysujemy cyrklem koło i wycinamy nożykiem. Jeżeli nie wyjdzie nam to równo, możemy brzegi udekorować brokatem lub mikrokulkami na kleju Magik .
4. Bigujemy zaznaczone miejsca.
5. Przytwierdzamy WSZYSTKIE zaplanowane wcześniej dekoracje. Jeżeli chcesz spotęgować wrażenie trójwymiarowości kartki, możesz umocować dodatkowe dekoracje (np. tekturkę) na wewnętrznym "schodku" - czyli na czwartej z kolei części kartki.
6. Dopiero po zakończeniu wszystkich tych czynności sklejamy na zakładkę front kartki od spodu z ostatnią zagiętą częścią.
Do dzieła !
Po zakończeniu pracy robimy fotki, podziwiamy dzieło
i konstatujemy, jakie to jesteśmy zdolne!
Zachęcam do korzystania z firmowych papierów. Spoglądam na moją kartkę i stwierdzam, że papier nr 1 zielony ciemny z kolekcji SUMMER jest w odcieniu idealnie komponującym się z typowo bożonarodzeniową czerwienią.
Równie ciekawie komponuje się nr 3 malinowy fuksjowy z nr 4 turkusowym.
Życzę przyjemnej pracy i przypływu weny!
Efekty własnej kreatywności przy udziale produktów firmowych Paper Passion linkujcie na Fansite.
Do wygrania rabat w firmowym sklepie.
Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejny czwartek.
Bardzo fajny pomysł, a stempel to przypadkiem nie jest Alice Creation?
OdpowiedzUsuńŚliczna - świetny kursik, dziękujemy :)
OdpowiedzUsuń